موفقیت سریع و پایدار با استفاده از ۷ قانون برتر کائنات / بخش دوم

success

جیمز آرتور ری در فصل دوم کتاب علم موفقیت به معرفی ۷ قانون برتر کائنات پرداخته است که نقش بسزایی در موفقیت شما ایفا می‌کنند. شما عزیزان می‌توانید با مطالعه سری مقالات «قوانین برتر کائنات» در وب‌سایت «آرک دی» با این قوانین سرنوشت‌ساز آشنا شوید.

این قوانین برتر مانند قانون جاذبه در هر نقطه و در هر مکانی از این کره خاکی و در هر زمان خواه شما از آن آگاه باشید، خواه نباشید، در حال فعالیت هستند؛ اما زمانی که شما آن‌ها را درک کنید می‌توانید به طور خودآگاه و با تأمل از آن‌ها در زندگی شخصی، در کار، در روابط اجتماعی، امور مالی، پیشرفت‌های معنوی و در هر زمینه‌ای که دوست داشته باشید به نفع خودتان استفاده کنید.

۷ قانون برتر به شما کمک می‌کند که انرژی‌های موجود را تحت کنترل درآورده و به موفقیت و ثروتی که لایقش هستید دست یابید. بدین ترتیب زمانی که زندگی‌تان با این قوانین و اصول تنظیم شد موفقیت را به طور صد در صد از آن خود کرده‌اید.

جهان، مکانی است با نظم و ترتیب که توسط قوانین ثابت، دقیق و همسان اداره می‌شود. به هر اندازه که ما با این قوانین همراه شده و از هفت قانون برتر کائنات استفاده کنیم، به همان اندازه موفقیت ما تضمین خواهد بود. در حقیقت ۷ قانون برتر کائنات، تجلی یک قانون بزرگ است که توسط فیزیک کوانتوم به ما نشان داده شده است و آن قانون بزرگ این است: همه چیز انرژی است؛ یعنی چیزهایی که در اطراف ما هستند، مانند؛ ماشین، نیمکت، این کتاب، این‌ها همگی جامدند و در سطح کوانتوم همگی ذراتی از انرژی محسوب می‌شوند.

هفت قانون برتر کائنات، زیرمجموعه‌ای از این قانون بزرگ است. این قوانین زندگی ما و به طور کلی هر چه را که در این جهان است، کنترل و اداره می‌کنند. به همین خاطر من آن‌ها را قوانین برتر می‌خوانم، زیرا آن‌ها همیشه و همه جا هستند و در هر زمان و برای هر کس کار می‌کنند. در واقع این قوانین به حدی دقیق هستند که اجازه می‌دهند انسان‌ها به کره ماه فرستاده شوند و زمان بازگشتشان به کره زمین را نیز در عرض چند ثانیه محاسبه کرده و اعلام کنند. نیازی نیست که قوانین برتر را حفظ کرده یا تمام جزئیات مرتبط به آن را درک کنید، بلکه اگر تنها اصول اساسی آن را یاد گرفته و بدانید چطور در زندگی عمل می‌کنند کافی است. این مسئله درست مانند دانستن قانون جاذبه است. به این معنی که شما می‌دانید اجسام هنگام سقوط به طرف زمین می‌روند نه به طرف هوا اما جزئیات دیگری را در مورد جاذبه و قوانین مربوط به آن نمی‌دانید و نیازی هم به دانستن آن ندارید.

این ۷ قانون برتر و ۷ اصل قدرت که کمک می‌کنند بتوانید از ۷ قانون برتر کائنات استفاده کنید زندگی شخصی و کاریتان را چنان به شادی، رضایت و موفقیت تبدیل می‌کنند که حتی در رؤیاهایتان هم به آن فکر نمی‌کردید. قادر به تصور چنین زندگی‌ای نبودید؛ بنابراین اگر می‌خواهید سال‌ها موفق و ثروتمند باشید و این موفقیت و کسب ثروت مداوم باشد باید این قوانین برتر و اصول قدرت را درک کنید. بگذارید نگاهی به ۷ قانون برتر کائنات بیندازیم:

قانون دوم: قانون جنبش

این قانون می‌گوید: هر چیزی در جهان از فکر گرفته تا کوه، از کوچک‌ترین ذره الکترون گرفته تا کل عالم هستی همگی در حال حرکت و جنبش دائمی هستند. سطوح جنبش یکسان نیست، بالاترین شدت جنبش را فرکانس بالا می‌نامیم. صخره‌ها، انسان‌ها، زمین و جهان، همه انرژی‌اند؛ یعنی جنبش‌هایی با فرکانس‌های متفاوت. برای مثال فکر یکی از قوی‌ترین اشکال انرژی است یعنی جنبش در بالاترین حد فرکانس. درست همان‌گونه که اشعه ایکس و اشعه گاما می‌توانند به درون جامدات نفوذ کنند، فکر نیز نه تنها می‌تواند به درون جامدات بلکه می‌توان به زمان و فضا نیز رخنه کند. این موضوع بدین معناست که افکار شما در واقع خود اشیا هستند، هر فکر، جنبشی ایجاد می‌کند. ضربه‌ای از انرژی که وارد عالم هستی شده و برای همیشه آنجا باقی می‌ماند. باید بدانید که زمانی که به چیزی فکر می‌کنید آن فکر درست به اندازه‌ی کتابی که اکنون در دست دارید واقعی و حقیقی است.

آیا تا حالا در اتاقی که همه افراد آن زیر فشار و ناراحتی هستند، بوده‌اید و حال و هوای آن اتاق را حس نموده‌اید؟ آیا تاکنون حس کرده‌اید وقتی کسی در این شرایط وارد اتاق می‌شود جنبش تغییر می‌کند؟ آیا تاکنون با کسی که قبلاً او را ندیده و نمی‌شناسید صحبت کرده‌اید که حس کنید انرژی عجیبی به شما داده است؟

همین اواخر من و دوستم در حال راه رفتن در اداره پست بودیم که زنی عصبانی از اداره بیرون آمد. عصبانیت او تا حدی بود که موج آن به ما نیز منتقل شد. با عبور این زن من نگاهی به دوستم کردم. او هم نگاهی به من انداخت و پرسید حسش کردی؟ در این حین پستچی با گفتن این مطلب که چطور آن زن با به کار بردن کلمات ناشایست او را ناراحت کرده است تجربه‌ی ما را تأیید نمود و فهمیدیم که حسی که حین برخورد با آن زن داشتیم درست بوده است.

قانون جاذبه و کشش، زیرمجموعه‌ای از قانون جنبش است. این قانون می‌گوید جنبش‌های با فرکانس مشابه، یکدیگر را جذب می‌کنند و چیزهایی که دارای جنبش با فرکانس یکسان و مشابه نیستند، همدیگر را دفع می‌نمایند. برای مثال دو قطره آب همدیگر را جذب کرده و تبدیل به یک قطره‌ی بزرگ‌تر می‌شوند اما یک قطره آب و یک قطره روغن همدیگر را جذب نمی‌کنند چون جنبش‌های یکسان و همانندی ندارند. قانون جاذبه، درک چگونگی ظاهر شدن قانون جنبش در جهان فیزیکی اطراف هست. علت این که ما هر آنچه را که بر رویش تمرکز می‌کنیم، درباره‌اش فکر می‌کنیم و به آن انرژی می‌دهیم را جذب می‌کنیم همین است.

خلاصه کلام این که قانون جنبش و قانون جاذبه می‌گویند: «به هر چه فکر کنی همان برایت اتفاق خواهد افتاد.» طبق قانون جاذبه شما آن کسی نیستید که فکر می‌کنید هستید، بلکه زمانی که دارای افکار مثبتی هستید، افراد و پیشامدهای مثبت را به سمت خود جذب می‌نمایید و زمانی هم که افکار منفی داشته باشید، افراد و پیشامدهای منفی به سوی شما کشیده می‌شوند؛ به عبارت دیگر همواره چیزهای مشابه، یکدیگر را جذب می‌کنند. به هر چیزی که فکر می‌کنید و هر فکری که در سر دارید چیزها و افکاری مشابه با همان افکار را به سویتان خواهد کشاند. اگر به رؤیاهایتان فکر کنید، آن‌ها را به دست خواهید آورد، اگر به ترس‌ها و وحشت‌هایتان فکر کنید، چیزهای ترسناک و وحشت‌آور را برای خود به ارمغان خواهید آورد. انتخاب کاملاً با خود شماست. شما طبیعتاً به سمت چیزی که روی آن متمرکز می‌شوید، کشیده می‌شوید و از هر چیزی که مطابق افکار و نظریاتتان نباشد دور می‌شوید. اگر ۹۰ درصد زمان خود را به فکر کردن روی چیزهایی که نمی‌خواهید بگذرانید به سمت همان‌ها کشیده خواهید شد اگر به چیزهایی که می‌خواهید فکر کنید به سمت همان چیزهای مورد علاقه‌تان کشیده می‌شوید. پس شما می‌توانید با مثبت فکر کردن تمام افکار منفی را از خود دور کنید. آیا تا به حال این حس خوب را داشته‌اید که هیچ چیز منفی نمی‌تواند به شما نزدیک شود؟ این همان قانون جاذبه و کشش است.

وارن بنیس در کتاب ” راهکارهای مسئولیت‌پذیر کردن برای فرماندهان ” به این پدیده توجه کرده و در مورد آن صحبت نموده است. او آن را ” اصل والندا ” نامیده است.

چند ماه قبل از اینکه بازیگر بزرگ و مشهور، ” کارل والندا ” دار فانی را وداع گوید کابوس وحشتناکی می‌بیند که در آن از روی سیم بلندی در حال پرت شدن است. قبل از این کابوس، او هرگز از چیزی نمی‌ترسید و همیشه تمام توان و انرژی‌اش را صرف ایجاد جدیدترین و ترسناک‌ترین شاهکارهای هنری می‌کرد اما دیدن آن کابوس سبب می‌شود که تمام فکر و ذکرش را متمرکز نیفتادن از بالای سیم کند. به همین خاطر او دائماً وسایل و تجهیزات را چک می‌کرد و همواره ترس بیمارگونه وجودش را فرا گرفته بود و در نهایت ظرف مدت چند ماه دار فانی را وداع گفت.

بنابراین به هر موضوعی که بیشتر توجه کنید همان نیز در شما رشد خواهد کرد. برخی افراد حتی این را در مورد گیاهان نیز صادق می‌دانند. آن‌ها برای گیاهان موسیقی می‌گذارند و با آن‌ها صحبت می‌کنند و بدین طریق گل دادن و رشد کردن گیاه خود را به چشم می‌بینند. البته این موسیقی یا صحبت کردن نیست که باعث رشد و گل دادن گیاه می‌شود، بلکه آن انرژی و توجه خاص است که تمام این موارد را به همراه می‌آورد.

ناپلئون هیل می‌گوید: «هر عقیده و نظری که در ذهن باشد، اگر روی آن تأکید شود یا از آن ترسیده شود یا به آن ارزش داده شود ابتدا سعی می‌کند راحت‌ترین و مناسب‌ترین حالت فیزیکی ممکن را برای خود ایجاد و تأمین نماید. دانش موفقیت بیشتر بر اساس قانون جاذبه و کشش استوار است و ما در بحث‌هایمان گاهی اوقات به طور مترادف با قانون جنبش از آن استفاده می‌کنیم.»

همچنین ببینید

نمایش فیلم معماری : بنیاد لویی ویتون در پاریس: کشتی بادبانی شیشه ای

خانه فیلم معمار CineArch، برگزار می کند : بنیاد لویی ویتون در پاریس: کشتی بادبانی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *