موفقیت سریع و پایدار با استفاده از ۷ قانون برتر کائنات / بخش سوم

success

قانون سوم: قانون نسبیت

پس از خواندن قانون اول و قانون دوم ،اول از همه باید بدانید که نیاز نیست شما کل فرضیه نسبیت انیشتین را به منظور استفاده از دانش موفقیت بدانید. تنها دانستن معنی متافیزیک که بسیار هم راحت و ساده است، کافی است.

این قانون می‌گوید: هر چیز در جهان ماده تنها از طریق ارتباط واقعی‌اش با چیزهای دیگر ساخته می‌شود. برای مثال ” گرما ” تنها به این دلیل که با ” سرما ” مقایسه می‌شود وجود دارد.

همین اواخر مشغول بازی اسکی بودم که متوجه شدم دست‌هایم از سرما یخ زده‌اند. ولی زمانی که به خانه بازگشتم و آن‌ها را با آب سرد شستم احساس گرما کردم. اگر چه دستانم را با آب سرد شستم اما آن‌چنان یخ زده بودند که آب سرد شیر برایشان حکم آب گرم را داشت. به همین صورت ” خوب ” زمانی وجود دارد که با ” بد ” مقایسه شود.

در حقیقت هر چیزی در زندگی ” فقط وجود دارد ” مگر این که با چیز دیگری مقایسه شود که در این صورت معنا و مفهوم پیدا می‌کند و در غیر این صورت فقط وجود دارد؛ به عبارت دیگر هیچ چیز در زندگی معنا و مفهوم ذاتی ندارد و این ما هستیم که به هر چیز معنا می‌دهیم. تعریف دیگر برای این قانون برتر این است: «ارتباط، همه چیز است و همه چیز بستگی به این ارتباط دارد.»

می‌توانیم از این قانون برتر برای این موضوع که چطور برخی از مقایسه‌هایی که انجام می‌دهیم گول زننده هستند، استفاده کنیم:

برای مثال بتی وکیل یک شرکت بزرگ است و دائماً از وضعیت مالی‌اش گلایه مند است. به او گفتم: «می‌دانی تو در مقایسه با افرادی که در بنگلادش هستند و درآمد سالانه‌شان تقریباً ۱۸۰ دلار است چه آدم پولداری هستی؟» این جمله باعث شد کمی فکر کند. او با خود اندیشید که چقدر خوشبخت است و همین افکار باعث شد که واقعاً خوشبختی را با تمام وجود حس کند.

این که چگونه خودتان و موفقیتتان را مقایسه کنید باعث ترقی یا شکستتان خواهد شد. اگر انتخاب کنید که خودتان را با استفاده از قانون نسبیت و یافتن نکات خوب و مثبت در زندگی بالا بکشید، مطمئناً موفق خواهید شد.

همچنین ببینید

نمایش فیلم معماری : بنیاد لویی ویتون در پاریس: کشتی بادبانی شیشه ای

خانه فیلم معمار CineArch، برگزار می کند : بنیاد لویی ویتون در پاریس: کشتی بادبانی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *