طرح توسعه شهری شمال غرب کمبریج

اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی دانشگاه کمبریج از یک طرح جدید توسعه شهری در منطقه شمال غربی خبر داد تا به این منظور بتواند یک چارچوب جدیدی را برای یک منطقه محوری با تلفیقی از جامعه دانشگاهی و فضای شهری ارائه دهد.
v-09
این برنامه توسعه از سوی Aecom برنامه‌ریزی شده که به نوعی آرمان دستیابی به یک فضای شهری متعادل، دائمی و پایدار است. طرح توسعه شمال غربی کمبریج شامل یک هزار و ۵۰۰ خانه برای کارگران کلیدی، ۲ هزار خوابگاه برای دانشجویان کارشناسی ارشد، یک هزار و ۵۰۰ خانه برای فروش، ۱۰۰ هزار مترمربع فضا برای امکانات پژوهشی مرکز محلی احداث دبستان، مرکز انجمن، مرکز پزشکی، سوپرمارکت، فروشگاه و هتل خواهد بود.

 

v-06

این ماه نقطه عطف این طرح توسعه شهری خواهد بود، چرا که مقامات ارشد محلی کمبریج در نظر دارند یک برنامه یکپارچه سازی جامع و کامل برای آن طراحی کنند که از اهمیت و ارزش بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

ساختمانی یک طبقه برای استقرار انجمن اجرایی این طرح از سوی گروه معماری MUMA طراحی شده که این ساختمان در قلب جامعه پرجنب و جوش و نزدیک میدان بازار آتی آن و همچنین در مجاورت دبستان و مهدکودک این شهر خواهد بود.

v-08

 

این شهر جدید کاملا با قوانین محلی سکونت و تجارت در شهرهای بزرگ همانندی می کند و می‌تواند در توسعه شهری کمبریج نقش بی بدیلی را ایفا کند.

همچنین در این طرح توسعه فضای سبز شهری، حفظ محیط زیست، گسترش احداث خانه های سبز، ایجاد فضاهای ایمن برای رفت و آمد شهروندان و توسعه زیربناهای حمل و نقل شهری همگی لحاظ و در نظر گرفته شده است.

 

v-05

 

  v-10

 

v-04

 

v-07

مطالب آرک دی را در کانال تلگرام آرک دی دنبال نمایید.

همچنین ببینید

نمایش فیلم معماری : بنیاد لویی ویتون در پاریس: کشتی بادبانی شیشه ای

خانه فیلم معمار CineArch، برگزار می کند : بنیاد لویی ویتون در پاریس: کشتی بادبانی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *