درخشش معماران ایرانی در جایزه جهانی معماری “Architizer A + Awards 2016”

ساختمان اداری تجاری ترمه، اثر فرشاد مهدیزاده؛ خانه افشاریان اثر رضا نجفیان؛ ویلای سوهانک اثر کوروش رفیعی؛ شوکوبن کاری از مهدی فخیمی همگی برندگان بخش های مختلف امسال این مسابقات بودند که ساختمان اداری تجاری ترمه در بخش نگاه داوران و مابقی در بخش نگاه مردمی جایزه امسال آرکیتایزر را کسب کردند.

دو پروژه دیگر ایرانی که موفق به کسب هر دو جایزه مردمی و داوری این مسابقات شدند یکی پروژه باشگاه صخره نوردی پلور اثر مشترک لیدا الماسیان و شاهین حیدری در بخش پروژه های ساخته نشده (طرح) و دیگری ساختمان مسکونی پنهان در آجر طرح مشترک امیر رضا فاضل، شبیر موسوی در بخش متریال آجر توانستند هر دو جایزه فینال این مسابقات را به ارمغان آورند.

شایان ذکر است؛ پروژه های خانه شریفی ها، ساختمان اداری ولیعهدی و مجتمع فرهنگی مذهبی امام رضا هر سه از ایران نیز در این دوره از مسابقات به مرحله فینال راه یافته بودند که نتوانستند جایزه ای را از آن خود کنند.

آرکیتایزر مرجع بزرگ برگزاری مسابقات معماری در دنیاست که هر ساله در بیش از یکصد زیر شاخه معماری اعلان فراخوان  میکند و هزاران معمار از سراسر دنیا پروژه های خود را به این مسابقه می فرستند.

گفتنی است سال گذشته در این مسابقات، پل طبیعت و کافه اسپریس هر دو از ایران به ترتیب جایزه بخش مردمی و بخش داوران این مسابقات را کسب کرده بودند.

مطالب آرک دی را در کانال تلگرام آرک دی دنبال نمایید.

همچنین ببینید

نمایش فیلم معماری : بنیاد لویی ویتون در پاریس: کشتی بادبانی شیشه ای

خانه فیلم معمار CineArch، برگزار می کند : بنیاد لویی ویتون در پاریس: کشتی بادبانی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *