بهترین عکس معماری سال ۲۰۱۶

عکسِ آب‌انباری از دوره‌ی ویکتوریا برنده‌ی عنوان بهترین عکس سال ۲۰۱۶ Arcaid شد.

این آب‌انبار از عصر ویکتوریا که زیر فینزبوری پارک، یکی از شلوغ‌ترین پارک‌های لندن، قرار دارد، زمانی آب آشامیدنی لندن را تامین می‌کرده است. این چنین آب‌انبارهایی که آب خود را از رودخانه‌ی تیمز می‌گرفتند، معمول دوران ویکاوریا بودند. این مخازن به روی عموم بسته‌اند اما مَت اِمِت، عکاس انگلیسی، راهی به درون این مخازن قرن نوزدهمی پیدا کرده است.

اِمت می‌گوید «عموم به این چنین جاهایی دسترسی ندارند … ما خودمان راهی به این مخازن کشف کردیم، عکس گرفتیم و بدون هیچ اتفاقی خارج شدیم. به نظر من باید برای حفظ این میراث از آنها عکاسی کرد.» این آب‌انبار برای ذخیره‌ی اب اشامیدنی در سال ۱۸۶۸ ساخته شد تا آب مورد نیاز شمال لندن را تامین کند. تخصص اِمِت عکاسی از بناهای متروک و ویران است و سایتِ Forgotten Heritage را می‌چرخاند.

wds-archday2343

جوایز Arcaid به مناسبت انتخاب بهترین عکس معماری سال برگزار می‌شود. در این مسابقه هر عکسی، از استادیوم‌های عظیم گرفته تا کلبه‌های ساحلی، شرکت می‌کنند. مسابقه چهار بخش کلی دارد، ساختمان‌های ساخته شده، نما، داخلی، و حس مکان در میان نامزدهای امسال عکس‌هایی از کلیسای برادر کلاوس، برج شانگهای، بمبئی، میدان استقلال اکرا دیده می‌شود.

 منبع :http://www.atlasobscura.com

همچنین ببینید

نمایش فیلم معماری : بنیاد لویی ویتون در پاریس: کشتی بادبانی شیشه ای

خانه فیلم معمار CineArch، برگزار می کند : بنیاد لویی ویتون در پاریس: کشتی بادبانی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *